| xc57 a întrebat:

Am si eu o problema, am vrut sa transfer niste poze de pe laptop in pc cu ajutorul unui stick. am dat CUT de pe laptop nu COPY si am inceput urcarea pozelor pe stick. pe la jumate mi-a dat o eroare in legatura cu formatul stickului sau ceva de genul. apoi cand am bagat stickul in pc a aparut in my computer sub un nume scris in nu stiu ce simboluri iar cand l-am deschis am observat ca contine mai multe foldere in aceeasi limba extraterestra care nu se deschideau niciunul... ulterior am observat ca am pierdut toate fisierele. acum intrebarea mea este: pot sa recuperez ceva de pe stick-ul respectiv? si daca nu macar sa dau restore la sistem in asa fel incat sa il dau inapoi cu cateva zile ca sa imi pot recupera pozele? Va multumesc anticipat, DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| robytoby a răspuns:

Scaneaza stickul cu un antivirus bun, cum ar fi Bitdefender, se poate se fie un virus, daca gaseste ceva virusi sa-i dai la antivirus sa repare fisierele virusate.
Apoi foloseste EaseusRecoveryPartition pentru recuperarea datelor.
Poti sa-l iei de aici
http://www.easeus.com/partition-recovery/