| Ionjutz a întrebat:

Salut happy am si eu o problema cu blackberyy 8320 sad nu se aprinde tastatura la telefon...doar atunci cand il aprind telefonul se lumineaza toata tastatura pana isi gaseste semnal telefonul... apoi nu se mai aprind deloc

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ok, BlackBerry 8330 are un senzor iar tastatura se aprinde doar cand senzorul nu mai detecteaza lumina.
Daca nu asta era problema incearca sa intri la Options/Screen/Keyboard/Backlight Timeout si optezi pentru off sau maresti timpul de lucru.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie setat pe OFF, altfel iti ajusteaza luminozitatea automat in functie de mediul in care il folosesti. Oricum tu poti sa te joci cu setarile si vezi ce ti se potriveste.

| Ionjutz explică:

Dar unde scrie automaticly dim blacklight trebuie sa fie bifat pe off sau on?