| anonim_4396 a întrebat:

Salut am si eu o problema cu calculatorul ...nu imi merge nici un joc de la o vreme mi se blocheaza sh imi tot sacadeaza urat de tot...am terminat jocuri noi de la nfs iar acum nici nu se mai pune problema imi sacadeaza pana sh cs1.6 sh 18 wheels am instalat everest si asa e rezumatul ce imi recomandati?!?

Elementul Valoare
Computer
Tip Calculator ACPI Multiprocessor PC
Sistemul de Operare Microsoft Windows XP Professional
Service Pack [ TRIAL VERSION ]
Internet Explorer 6.0.2900.2180 (IE 6.0 SP2)
DirectX 4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)
Nume computer PC
Nume utilizator Sasueke
Domeniu [ TRIAL VERSION ]
Data / Ora 2010-06-22 / 16:35

Placa de baza
Tipul procesorului DualCore Intel Pentium D 805, 2680 MHz (14 x 191)
Numele placii de baza Gigabyte GA-945GZM-S2 (3 PCI, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)
Chipsetul placii de baza Intel Lakeport-G i945GC
Memoria sistemului [ TRIAL VERSION ]
DIMM1: Nanya M2Y51H64TU8HB0B-3C 512 MB DDR2-667 DDR2 SDRAM (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)
DIMM3: Nanya M2Y51H64TU8HB0B-3C [ TRIAL VERSION ]
Tipul de BIOS Award Modular (05/25/07)
Porturi de comunicatie Communications Port (COM1)
Porturi de comunicatie Communications Port (COM2)
Porturi de comunicatie Printer Port (LPT1)

Video
Adaptor video ATI Radeon X1050 Secondary (256 MB)
Adaptor video ATI Radeon X1050 (256 MB)
Accelerator 3D ATI Radeon X1050 (RV370)
Accelerator 3D Intel GMA 950
Monitor GNR TS902W [19" LCD] (002777)

Multimedia
Adaptor audio Realtek ALC883 @ Intel 82801GB ICH7 - High Definition Audio Controller [A-1]

Stocare
Controller IDE Intel(R) N10/ICH7 Family Serial ATA Storage Controller - 27C0
Controller pentru stocare SCSI/RAID Host Controller
Unitate Disc MAXTOR STM3250310AS (250 GB, 7200 RPM, SATA-II)
Unitate optica HL-DT-ST DVDRAM GSA-H12N (DVD+R9:10x, DVD-R9:8x, DVD+RW:18x/8x, DVD-RW:18x/6x, DVD-RAM:12x, DVD-ROM:16x, CD:48x/32x/48x DVD+RW/DVD-RW/DVD-RAM)
Unitate optica UO3230D WQS753U SCSI CdRom Device
Stare HDD Smart OK

Partitii
C: (NTFS) [ TRIAL VERSION ]
D: (NTFS) 200.0 GB (147.3 GB disponibil)
Capacitate [ TRIAL VERSION ]

Periferice de intrare
Tastatura Standard 101/102-Key or Microsoft Natural PS/2 Keyboard
Mouse PS/2 Compatible Mouse

Reteaua locala
Adresa IP primara [ TRIAL VERSION ]
Adresa MAC primara 00-1A-4D-8B-F8-6D
Adaptor de retea Realtek RTL8169/8110 Family Gigabit Ethernet NIC (89.3 [ TRIAL VERSION ])

Dispozitive
Controller USB1 Intel 82801GB ICH7 - USB Universal Host Controller [A-1]
Controller USB2 Intel 82801GB ICH7 - Enhanced USB2 Controller [A-1]

DMI
DMI Producator BIOS Award Software International, Inc.
DMI Versiune BIOS F2
DMI Producator Sistem Gigabyte Technology Co., Ltd.
Produs DMI Sistem 945GZM-S2
Versiune DMI Sistem
DMI Numarul serial Sistem [ TRIAL VERSION ]
DMI UUID Sistem [ TRIAL VERSION ]
DMI Producator Placa de baza Gigabyte Technology Co., Ltd.
DMI Placa de baza 945GZM-S2
DMI versiune Placa de baza
DMI Numarul Serial Placa de baza [ TRIAL VERSION ]
DMI Producatorul sasiului Gigabyte Technology Co., Ltd.
DMI Versiunea sasiului
DMI Numarul Serial al sasiului [ TRIAL VERSION ]
DMI Eticheta de identificare sasiu [ TRIAL VERSION ]
DMI tipul sasiului Desktop Case
DMI Total / Sloturi de memorie libere 2 / 0

4 răspunsuri:
| ionutz49 a răspuns:

Sa nu fie ceva de la windowsu pe care il instalezi.Incearca cu altu, cere la un prieten sau cevawinking.

| zacrazy a răspuns:

Incearca sa reinstalezi Windows-ul.

| asdasdasdasdasdsa a răspuns:

WTF ai scris aici teza de bac. Ma nu conteaza sistemu ca il ai bun. Poate ti s-a ars placa video fara sa stii si iti scadeza dua la reparat, sau uita-te in ea. Sau e de la net straight face. AStept funda la cat am citit aici la tine

| anonim7 a răspuns:

Am reinstalat windowsuri de m-am plictisit crede-ma ca am schimbat sistemuri de operare sh degeaba