| DuDy002 a întrebat:

Am si eu o problema cu laptopul si nu stiu din ce cauza.Este vorba de un laptop marca Lenovo t420 cu un procesor Intel core i7 cu o frecventa de 2, 70 Ghz si o placa video Intel hd graphics 3000. Problema e la imagine si ce tine de pixeli.Se vede foarte neclar cand am rezolutia recomandata de 1600x900 si nu stiu de ce, laptopu ruleaza pe windows 7 pe 64 de biti.Nu stiu din ce cauza se vede asa poate stie cineva...astept raspunsuri cat mai clare...Dau funda! P.S. Cand fac poze la monitoru laptopului cu o camera de 20.7 mega pixeli se vad dungi pe poza si tot neclara iese si poza.

Aveti aici o poza daca va ajuta cu ceva..desi nu prea cred ca pe monitorul vostru o sa se vada bine

http://i77.photobucket.com/......qvu7bm.png

15 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Poza de mai sus se vede perfect - e captura de ecran cu ce e in windows si nu arata la fel ca imaginea ce se vede in realitate pe monitor. Numai la tine pe monitor se vede rau. Ar trebui pusa si o poza facuta cu camera de 20.7 mega ca sa putem vedea cum se vede.

| DuDy002 explică (pentru DuDy002):

Si asta nu e facura la rezolutia recomandata ca eu il tin pe o rezolutie pe care pot intelege ceva de pe ecran ca daca il dau la aia recomandata abia se mai vad niste manuscrise pe el

| halogen001 a răspuns (pentru halogen001):

Cel mai probabil reinstalarea unor drivere pentru placa video mai bune de pe site-ul Lenovo sau de pe DVD-ul laptopului ar trebui sa rezolve problema.

| DuDy002 explică (pentru halogen001):

Numai ce i-am dat update...am windows bagat de nici 3 saptamani.deci trebuie sa fie altceva. Poate o fii ceva de la reglarea display-iului

| halogen001 a răspuns (pentru halogen001):

Afost schimbat windows-ul si a inceput sa se vada asa, sau a inceput sa se vada asa de ceva vreme fara sa faci nimic?

| halogen001 a răspuns (pentru DuDy002):

Daca e dupa un update atunci trebuie sa fie o problema la drivere.

| halogen001 a răspuns (pentru halogen001):

Poate de pe pagina Lenovo http://support.lenovo.com/......nkpad-t420 alegand la Component - Display and Video Graphics ar trebui descarcate si instalate driverele Intel HD Graphics Driver si pentru monitor http://support.lenovo.com/......s/DS014933 sau http://support.lenovo.com/......s/DS015012

| DuDy002 explică (pentru halogen001):

Am bagat driverele astea date de tine si nu am rezolvat nimic.

| DuDy002 explică (pentru halogen001):

Eu tot tind sa cred ca are o problema tehnica, display-u.

| halogen001 a răspuns (pentru DuDy002):

Se poate sa fie si ceva tehnic stricat

| halogen001 a răspuns (pentru DuDy002):

Daca ai putea instala inca un Windows pe o partitie suplimentara logica de 25 - 30 GB (se poate restrange ultima partitie sa ramana 25-30 GB liberi apoi acolo se face o partitie noua) se instaleaza windows - dual boot

| halogen001 a răspuns (pentru halogen001):

Http://www.partitionwizard.com/free-partition-manager.html

sau se porneste cu un dvd linux sau dvd cu partitionWizard sa vezi daca se vede la fel.

| DuDy002 explică (pentru halogen001):

Nu stiu eu sa fac de astea dar cateodata cand il pornesc imi apare totul pe un fundal verde am uitat sa specific mai sus si problema e ca sa revina la normalitate il reaprind

| halogen001 a răspuns (pentru DuDy002):

Daca e o defectiune tehnica la ecran, trebuie dus la reparat.