| zippy95 a întrebat:

Salut am si eu o problema cu o placa video Nvida gtforce Fx 5500 de 256MB/128 bit, aceasta se incalzeste excesiv si nu-mi merge nici un joc pe ia cand intru in el ingheata imaginea si trebuie sa-i dau restart! i-am schimbat si colerul i-am pus unu mai mare! sa fie de la hdd are temperatura de 40-45 de grade, placa de baza- 30-35grade.FUNDA!

6 răspunsuri:
| TheSoldier a răspuns:

O fi avand vreun condensator ars. Mai bine ai schimba placa video pana nu iti strici pc-ul.

| bogboy101 a răspuns:

Au schimbat pasta de racire? de pe chipsyt? ai facut oc? sau este vechi pc-ul?

| maturgrizonat a răspuns:

Incearca si cu o alta sursa!

| bistrita1984 a răspuns:

Temperatura hdd-ului este mare,, cea de la placa de baza este ok daca in camera este o idee mai cald, referitor la placa video posibil sa fie pe duca dar ar putea fi mai multe motive etc.

| zippy95 explică:

Pasta am schimbat-o recent la placa si la procesor! si apropo cand deschid pc la detaliile din bios imi apare ceva de o eroare!

| zippy95 explică:

Sursa e recent schimbata! am avut una de 250W si am pus una de 400W!