| HaiNoroc95 a întrebat:

Am si eu o problema cu pc-ul. Se da restart fara motiv de vreo 2 saptamani si nu stiu ce sa ii mai fac (dar nu se da dupa un anumit timp adica se da acum in coontinu si dupa merge si o zi intreaga fara sa se dea restart) ...sa fie de la temperatura? placa video are pe idle 60 grade iar procesoru 50 grade. iar de la hard nu este pentru ca am luat altul..care sa fie problema? happy

4 răspunsuri:
| Scurtel a răspuns:

Http://raspunsuri.rol.ro/......tm,citeste tot, problema asta poate fii de la multe chestii, si da ai temperaturile mari

| EuDaniel a răspuns:

Ar trebuii curatat de praf. Se supraincalzeste si se bloceaza sau isi da restart automat.

| HaiNoroc95 explică (pentru EuDaniel):

Calculatorul este curat mereu il curat la cateva luni.

| Crazy4Fight a răspuns:

Nu este din cauza copmonentelor si poate ar trepui sa faci un scan la pc cu un antiviurs gen AVG sau sa scanezi cu malwarebytes ambele sunt GRATIS. Daca nu reinstaleaza Windows-ul.60 si 50 de grade sunt temperaturi destul de normale