| sfdshsnsa a întrebat:

Salut, am si eu o problema cu pc`u.Am windows 7, acum sunt in safe mode with network, azi dimineata cand am aprins pc`u dupa 5 min mi-a aparut o eroare si zicea "ca placa de memorie nu poate fi citita", am dat carteva restarturi, tot mi-a aparut eroare, acum daca dau restart si intru in "start windows normally" nu imi mai apare nici eroarea si tot desktopu e negru, nu am nimic pe ecran si nu aveam nici inainte, sa reinstalez windowsu nu pot ca nu am cd si nu am de ude sa fac rost, am zis ca e de la praf, l-am luat si l-am curatat...va rog daca puteti sa`mi spuneti ce sa fac am mare nevoie de pc azi.multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| jabiilord a răspuns:

Cred ca ar fi bine totusi sa ii dai un restore la sistem.
Uite aici un tutorial http://www.tutorialepc.ro/......ows-7.html
dar in loc de create mergi pe sistem restore butonul de mai sus si iti alegi o data mai inapoi.
De asemenea iti sugerez sa dezinstalezi orice program care crezi sau a fost instalat inainte de a avea aceea eroare.

1 răspuns:
| roxanaaa a răspuns:

Si eu am avut o problema de genu tau la Vista dar eu mi am luat pc normal c ala era laptop.

si mi` e mi-a dat tot eroare de genu ' dar la mine a fost altceva credthinking uite cu cd poti sa rogi un prt sa-ti cauta pe google la un site de windows7 si uite daca placa zice asa poate ca ai "suprasolicitat " memoria si desc. de unde nu trebuie '

eu zic sa incerci sa duci unitatea sau laptopul ' ce ai tu la cine care le are cu asta ' poate ca ai ceva defect si in el.