| BlueScreen a întrebat:

Salut, am si eu o problema cu sunetul. Acum 2 zile nu mai imi mergea sunetul pe diferite site-uri gen youtube triluliu etc. dar in schimb pe winamp imi mergea! asa ca am reinstalat windowsul, am pus driverele dar tot asa face thinking. am folosit driver genius. cand dau sa vada daca imi lipseste un driver sau daca trebuie sa faca update la ceva spune ca totul e ok. Va rog mult sa imi explicati ce trebuie sa fac ca sa imi mearga sunetul pe youtube.

33 răspunsuri:
| Mădă0611 a răspuns:

Pe orice browser face aşa?

| BlueScreen explică (pentru Mădă0611):

Da, am incercat acum si pe google chrome. eu am mozilla firefox!

| Mădă0611 a răspuns (pentru BlueScreen):

De la vreun driver nu e, flash player nu e pentru că Google Chrome merge fară, + că Firefoxul e recent instalat, nu cumva iţi e oprit volumul la browsere (de la speakers)? tongue Trebuie să intreb asta.

| BlueScreen explică (pentru Mădă0611):

La asta te referi : http://i49.tinypic.com/25678mv.jpg?

| Mădă0611 a răspuns (pentru BlueScreen):

Nu. Deschide un tab, mergi pe youtube, dă play unui video şi apoi dă click pe icon-ul dintre Yahoo şi Realtek. Vezi acolo dacă e ok cu volumul la browserul respectiv. Ar fi cam culmea, dar altceva n-are ce să fie thinking

| BlueScreen explică (pentru Mădă0611):

Nu am inteles laughing uite id meu : fifa. lordu dai add te rog big grin

| BlueScreen explică (pentru Mădă0611):

Nu e asta.

| Mădă0611 a răspuns (pentru BlueScreen):

Până am pregătit o imagine să iţi arăt, te-ai prins, cred. Nu îmi dau seama ce ar putea să fie. Sorry.
http://i.imgur.com/y73CG.jpg de asta ziceam.

| BlueScreen explică (pentru Mădă0611):

Da. mi.am dat seama, nu e de la asta sigh. sper sa gasesc cauza.

| Mădă0611 a răspuns (pentru BlueScreen):

Am găsit ceva big grin Văd ca eu am, poate ţie îţi lipseşte şi de aceea nu iţi merge.
"I spent many nights solving this problem but I am glad it is finally no more.

Go to HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Drivers32 and add new string value named wavemapper with value msacm32.drv." Start --> Run --> Regedit. Când ai ajuns la Driver32 dai click dreapta pe cele din dreapta, dai Add şi alegi string value. Te descurci?
Când termini dă un restart pc-ului.

| BlueScreen explică (pentru Mădă0611):

M.am descurcat. aveam deja o chestie wavemapper cu valoarea msacm32.drv, am sters-o si am pus-o din nou. tot nu merge sonorul la youtube sad, mi se pare ca nici la mess thinking

| Mădă0611 a răspuns (pentru BlueScreen):

Ai dat restart? La pornire Windowsul citeşte comenzile.

| BlueScreen explică (pentru Mădă0611):

Da, am dat!

| Mădă0611 a răspuns (pentru BlueScreen):

Ultima :))
http://www.bleepingcomputer.com/forums/topic61851.html e tot pe unde ziceam, doar că tu ai xp şi nu ştiu sa îţi zic exact. E aici ceva.
App, ce zice Tagaso e doar pentru Internet Explorer.

| BlueScreen explică (pentru Mădă0611):

Mda. multumesc ca ai incercat sad. O sa imi iau un alt windows eventual. sa vad daca merge pe altul thinking

| Mădă0611 a răspuns (pentru BlueScreen):

Http://www.driverupdate.net/ SlimDrives cică e mai bun decât Driver Genius, eu îl folosesc. Câtă bătaie de cap, şi parcă văd că e ceva simplu la care nu ne-am gândit :))
Pune-ţi 7-le :D
App, nu îţi văd Aux ăla (auxilliary devices). Sigur l-ai bifat să se vadă şi apoi ai dat un-mute? :P

| BlueScreen explică (pentru Mădă0611):

Nu am nici un auxilliary devices in volume control. :-s

| Mădă0611 a răspuns (pentru BlueScreen):

Te-am prins laughing N-ai făcut cum ţi-am dat într-un link. Trebuia să zici că nu te descurci cu engleza şi îţi explicam. Volume control --> Options --> Properties --> Bifezi Aux --> Ok. Apoi o să îţi apară la volume control. Default, cică e mute, debifează acolo. Merge? happy

| BlueScreen explică (pentru Mădă0611):

Http://i50.tinypic.com/a0jq7q.jpg, http://i49.tinypic.com/1zfsx1e.jpg. dupa cum vezi nu imi apare nici un aux :D sau ceva de genul.

| Mădă0611 a răspuns (pentru BlueScreen):

Mai ai vreun driver la mixer device? Poate la altul o să iţi apară. Dacă aveai W7 puteam să te ajut.

| BlueScreen explică (pentru Mădă0611):

Cum adica driver la mixer device? unde vine aia? laughing oricum. am observat ca daca imi pun casti la pc mi se aude sunetul pe casti thinking

| Mădă0611 a răspuns (pentru BlueScreen):

Acolo unde scrie Realtek HD Audio output. http://i50.tinypic.com/a0jq7q.jpg
Da, scria pe net asta, si scrie ce ziceam, default, aux ala e pe mute.

| Tagaso a răspuns:

Pentru a rezolva problema, trebuie sa urmezi urmatorii pasi:
1. Intri pe YouTube, click-dreapta pe un video si alegi Global Setiings.
2. Acum se va deschide o noua pagina cu Adobe Flash Player Manager. Aici dai click pe Global Storage Settings panel.
3. Acum va incarca o aplicatie applet, unde va trebui sa bifezi Allow third-party Flash content to store data on your computer.
4. Restartezi browserul si deschizi un video, acum ar trebui ca sunetul sa se auda normal.

| BlueScreen explică (pentru Tagaso):

Tot asa face. si era deja bifat Allow third-party Flash content to store data on your computer

| Tagaso a răspuns:

Încearcă și asta:Control panel -setări internet, complex, te uiți la multimedia să fie bifat "Se activează codecurile alternative în elementele media"și mai jos:"Se redau sunete din paginile web"

| BlueScreen explică (pentru Tagaso):

Nu gasesc. daca ai timp, poti sa intri la mine in pc cu team viewer? sau sa vorbim pe mess ca e mai usor. id : fifa. lordu big grin

| Tagaso a răspuns (pentru BlueScreen):

Nu am team wiewer, dar dacă nu găsești în control panel deschide Internet Explorer și sus în dreapta dai clic pe rotița dințată sau pe instrumente jos ai opțiuni internet, urmezi pași care i-am zis mai devreme

| BlueScreen explică (pentru Tagaso):

Nu gasesc nimic pe care sa scrie "complex" sau "multimedia". sau macar ceva de genul.

| Tagaso a răspuns (pentru BlueScreen):

Http://www.fdx.ro/config%20internet.htm, imaginea din mijloc colțul dreapta sus unde scrie Adavanced

| Tagaso a răspuns (pentru BlueScreen):

Asta era, nu merge?

| BlueScreen explică (pentru Tagaso):

Nu. nici pe mozilla nici pe IE.