| destroy a întrebat:

De vreo 2 zile nu imi mai merge sunetul la pc..., boxele se aprind ( au un beculet in fata) deci boxele nu sunt arse am reinstalat driverele audio si nu merge de nici o culoare sunetul, nici winamp, nici youtube nimic ...Care ar putea fi problema? Multumesc.

4 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Problema este din PC sau de la boxe sau : mufe - cablu de legătură.
Verifică şi boxele cu un MP3 sau altă sursă de semnal. Dacă beculeţul luminează nu înseamnă decât că primesc alimentare de la reţea.

| mihaigrecu345 a răspuns:

Posibilitati: - driver necertificat, corupt de vreun virus.
- in control panel mai ales daca ai placa video cu hdmi, sa fie setat la default altceva decat placa ta de sunet.
- system restore la windows, sau roll back drivers.

Imi trebuiesc mai multe detalii, in system prop -> device manager driverul este in regula? ce antivirus ai? ce placa de sunet? Vezi si setarile din bios, mie m s-a intamplat sa nu mai am baterie la bios si sa ma trezesc cu placa audio setata pe automat, motiv pentru care nu imi mai mergea nici placa externa nici interna. Te rog descrie problema.

| destroy explică (pentru mihaigrecu345):

Raspunde-mi iar am dat detaliile te rog :d

| destroy explică:

Folosesc avast! antivirus si da, driverul este in regula, placa de sunet nu am habar de care este, iar in bios nu umblu pentru ca nu stiu..Multumesc!