| DincaEmi a întrebat:

am si eu o problema cu telefonul, nu pot vedea videoclipuri pe youtube, imi intra in presupusul player, iar apoi imi zice "try again", am un samsung gt-s5600, tin sa mentionez ca un prieten are telefonul la fel ca al meu si la el merge, si setarile sunt exact ca ale mele.

3 răspunsuri:
| janynefeaver a răspuns:

Ai convertit videoclipurile? Stii, uneori trebuie sa convertesti videoclipurile de pe Youtube ca sa le poti vedea si pe telefon.

| GaBRiElleuu a răspuns:

Afla daca prietenul tau a reinstalat software-ul la telefon sau daca a facut o schimbare de firmware. Daca nu a facut cele mentionate mai sus si la el merge, atunci problema este la SETARI, mai intai este vorba de internet, presupun ca dispui de o extraoptiune cu internet (te rog sa specifici daca alte site-uri iti merg) si ca setarile sunt facute bine, tot ce trebuie sa faci este sa cauti prin setarile telefonului
Cuvinte cheie :
"setari", "aplicatie media", "aplicatii", "media", "player".

Sa cauti si sa gasesti ceva de genul, unde sa poti modifica profilul de internet pe care sa il foloseasca playerul telefonului.
In functie de cartela pe care o ai si de extraoptiune poti alege :
"Cosmote web'n'walk"
"Cosmote Internet"
"Orange Internet"
"Orange World"
"Vodafone Internet"
"Vodafone Live"

| DincaEmi explică (pentru GaBRiElleuu):

Prieteneul meu nu a re/instalat nimic pe telefon de cand a cumparat telefonul din magazin. Vodafone live este internetul pe care il folosesc, lfl k si la prietenul meu. Iar setarile sunt toate cum trebuie: Run JavaScript-On, Display images-On, Play Sound-On, Flash-On, si astea sunt toate. Parerea mea este ca trebuie umblat tot la setari dar in alta parte, si cand zi alta parte ma refer in software-ul telefonului, acolo se intra prin anumite coduri, pe care nu le stiu...