| Romeo_Ivan_1997 a întrebat:

Salut,am și eu o problema...
De curând am achiziționat o placa de baza Asus strix z370-e impreuna cu procesorul i7 8700k
Problema ar fi ca face oc automat fără sa fac eu nici o Setare in BIOS sau in alta parte...
Am încercat sa îl dau la normal din dual inteligente procesor 5 am salvat setările..etc
După ce reaprind pc-ul....aceiași problema!
Ce sa fac?
Menționez ca nu am umblat in BIOS și nu vreau sa fac oc pe procesor! Multumesc

4 răspunsuri:
| AlecuAlex a răspuns:

E un i7 totusi sa nu ne jucam dul la reparat sa vada ce are.

| Sibiescu_Ionut_1993 a răspuns:

Acela este turbo boost, nu isi face over-clock, el are o frecventa nativa, ex.3.5 si poate urca pana la 3. 7ghz, fundita?

| Romeo_Ivan_1997 explică (pentru Sibiescu_Ionut_1993):

Pai și ce fac cu temeperatura...in cs go îmi urca pana la 90 grade
Totuși nu este un joc ce îl solicita așa tare.
Mă gândeam sa schimb sistemul de răcire

| Romeo_Ivan_1997 explică (pentru AlecuAlex):

Totuși este nou are câteva zile la fel și placa de baza.