| Marius_Ionut_1997 a întrebat:

Salut, am si eu o problema la calculator, de vreo 5 luni cand intru pe un browser si accesez mai multe link-uri mi se blocheaza calculatoru dupa care isi da restart la aproximativ 5 minute, am reinstalat windows punand-ul pe 64 bit dupa 2 zile de folosire a aparut problema din nou au mai trecut cateva saptamani am reinstalat windows pe 32 de biti si tot la fel imi face si acuma. eu mi-am cumparat un monitor de cateva luni si ma gandesc ca poate e de la el am placa video de 512 si monitoru are rezolutia 1920-1080 si poate placa video nu suporta? sau poate e de la procesor sau hard disk va rog ajutati-ma sau lasati-mi un forum despre aceasta problema

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Nu are treaba cu placa video! Memorie, hdd, astea sunt problemele...

| halogen001 a răspuns:

Poate fi de la temperatura http://www.piriform.com/speccy
poate fi si de la hard disk - cand intri pe multe pagini se foloseste mai multa memorie, se stocheaza si pe hard disk si daca sunt erori, la revenirea datelor in ram se poate bloca. Nu cred ca e de la placa video.
Poti incerca sa schimbi browserul - unele browsere gestioneaza mai bine memoria.

| robert1423 a răspuns:

Placa video este prea mica pentru monitor. Ori iti schimbi placa video ori iti iei un monitor mai mic.