| BestOfTheBest a întrebat:

Salut am si eu o problema la pc.straight face De cand ajunsei de la scoala si il pornii, sursa mea scoate un zbomot ciudat si e si mai ciudat ca pana acum nu facea, e sursa "silent". daca dau cu palma in unitate in zona sursei se opreste din facut zgomot dar iar incepe.ce o avea?straight face

8 răspunsuri:
| laptopnews a răspuns:

Mergi la un service sa il cureti de praf. Asa, daca mai sunt si alte probleme iti vor spune cei de acolo! Succes!

| Zenithf a răspuns:

Praf, cum au zis si ceilalti. Se poate curata si acasa, mai ales daca este iesit din garantie, nu are rost sa-l duci la service sa platesti pentru o operatie relativ simpla. Sau poate le dai un suc la aia de la service si nu te mai taxeaza cu altceva?

| Adyspeed a răspuns:

Ventilatorul din sursa nu o mai duce mult ca e cam descentrat ca nu cred ca e pe rulmenti si de aia. asa mi s-a intamplat si mie, daca gasesti ii poti lua ventilator si sa iti faca cineva lipitura la fire sau cel mai bine e sa iti iei alta daca ai bani. la mine face zgomot 2 minute si apoi se opreste dar merge n-am treaba cu ea

| yourFanta a răspuns:

SI eu am exact aceeasi problemalaughingce mica e lumea, se pare ca trebuie curatata, sau schimbata sursa(50de lei)eu inca nu am schimbat-o ce dau tare cu pumni, si nu mai am treaba cu ea 1zilaughing serios

| MasterXXL a răspuns:

Praf am avut aceeasi problema...

| crisuletss a răspuns:

Am avut si eu oproblema asemanatoare.La mine a fost nevoie sa-l duc unitatea la cineva sa mi-o curete ca era mult praf in interior.Incearca si tu si apoi sa vezi daca este din cauza asta. Funda.:*

| klaws007 a răspuns (pentru crisuletss):

Pentru a curata o unitate care nu mai este in garantie, nu trebuie decat o surubelnita sa o desfaci, o pensula moale de acuarele si putina atentie.