| Ngb_Slverr_1970 a întrebat:

Am si eu o Problema la PC.
Pc-ul Incepe Sa Se Miste Greu dupa 15-30 De Minute.
Daca intru intr-un Folder de ex. My Compter Disk (C) si Misc din
Maus se Misca Cursorul in Reloare
Ce Sa Fac

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Vad ca scrie cu litere mari cand nu trebuie si gresit gramatical. Inseamna ca ai un virus sau este prea incarcat. Da-i cu un antivirus si apoi cu fa o curatire registrii. Daca numerge, reinstalare.

| danmunteanu84 a răspuns:

Sunt mai multe cauze posibile:

1. Se incalzeste calculatorul prea tare. Fie pasta de pe procesor nu a fost schimbata de mult timp. Fie procesorul nu e ventilat cum trebuie. Fie placa video nu e racita cum trebuie. Deci ai deja cateva directii de cercetare - cooler procesor, pasta de pe procesor, cooler de pe placa video.

2. Windows-ul are o problema. Fie e virusat, fie are malware. Scaneaza fie cu Avira Antivirus (daca mai reusesti sa il instalezi), recomand si cu MalwareBytes.

Cam astea sunt cauzele la care ma gandesc. Daca nu te pricepi la #1, iti recomand sa il duci la service.
Pentru cazul #2, daca nu reusesti sa il scanezi, incearca o reinstalare de windows.
Dar nu uita sa faci backup la fisiere inainte, ca sa nu le pierzi de tot.

Bafta

| Ngb_Slverr_1970 explică (pentru danmunteanu84):

Procesorul este Intel(R) Pentium(R) 4 cup 3. 20GHz 3. 21GHz si am 3GB Ram
Windows XP SP3 Service Pack 3
Version 2002

| danmunteanu84 a răspuns:

Descarca si ruleaza
-> malware bytes
-> ccleaner
-> avira free antivirus
Plus: defragmenteaza
Daca nu e mai bine dupa astea du-l in service