| DenisIonut01 a întrebat:

Salut.Am si eu o problema legata de un router Repotec RP-IP509 pe care l-am achizitionat zilele astea de la Ultrapro.Am deschis pagina de setari.am deshis wizzardù si am facut conexiunea.precizez ca sunt pe RDS fiberlink. problema e in felul urmator. daca se ia curentul sau daca scot routerul din priza.cand revin nu se mai conecteaza la internet.adica nu se conecteaza singur.trebuie sa intru eu. si sa fac conexiunea din nou cu wizzard.setarile vechi imi apar...insa cand sa dau connect manual nu merge.si imi mai apare la "gateaway" unreacheble. exista vreo setare de care eu sa nu stiu? sau cum as putea face sa nu mai intampin problema asta.

2 răspunsuri:
| ronin33dan a răspuns:

Da la ce scoti tu routerul din priza? Probabil ca nu le si salvezi dupa ce le faci.

| DenisIonut01 explică:

Nenea daca ma poti ajuta bine daca nu nu te baga in seama oricum "multumesc pentru ajutor"