| stef112 a întrebat:

Salut,am si eu o problema.Nu am stiut unde sa postez asa ca am postat aici deoarece este cel mai vizionat.Am o problema cu calculatorul.Inainte aveam win 7 si orice i-as fi facut imi dadea freeze si crush...L-am schimbat cu win xp sp 3. A instalat a mers super bine.L-am reinstalat apoi cu windowsul ce il am acum.xp sp 3 clean mean.A mers bine cam 2 saptamani-3 si acum revin problemele de pe win 7.Ieri a facut figuri.Se cam bloca pe yt mergea greu.I-am dat un restart si a mers bine.Acum cand am venit de la scoala a mers binisor 20 min si dupa s-a blocat si mi-a dat restart.Am asteptat, mi-a dat freeze.Am apasat pe butonul power(sa se inchida, de pe tastatura)Imd si-a dat drumu si s-a inchis.Acum se tot restarteaza si se blocheaza mai da si freez si nu stiu dc.Cand se blocheaza se aude un tacait asa metalic din unitate..Va ro dau funda. Spuneti-mi ce s-ar putea sa aiba sau niste solutii.Dau funda vot orice. Multumesc.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca se tot restarteaza e gata windows-ul.Da daca l-ai mai tot schimbat atunci cred ca iti trebuie sa stergi tot din el si sa il formatezi sa revi practic la setarile pe care le-a avut la inceput. Poate ai umblat in bios sau nu stiu sa iti explic mai clar.Du-te la cineva care se pricepe sa vezi si parerea lui.

| stef112 explică (pentru anonim_4396):

Windowsul wste de 2 saptamani. Datorita ticaitului ma duce cu gandul la hdd, Dar ma intreb dc pe win trecut nu facea asA?

| stef112 explică (pentru anonim_4396):

Pe mine ma duce cu gandul si la hdd deoarece mi-a dat eroarea,, Delayed Write Failed'' Acum nu stiu exact pentru ca ma intreb dc pe windows trecut a mers si pe 7 aceleasi probleme?thinking