| anonim_4396 a întrebat:

am o nou intrebare extrem de sâcâitoare, ATENTIE! Numai cei cu ceva exoerienta pot raspunde la aceasta intrebare!
Deci acum 2 ani am achizitionat o tableta Asus MeMo Pad HD 8+(ME180A) si a mers totul bine pana acum 6 luni cand am scapat-o pe jos s-a defectat si a trebuit sa o trimit la service, unde mi-au inlocyit placa de baza.Aici intervine problemabig grine cand am primit-o inapoi se to restarteaza la perioade neregulate, din cauza freez-ului sau lagului, uneori se restarteaza sidupa o restartare :-).Si am incercat totuo 5 resetari din fabrica,anti-virusi,monitorizarea temperaturii,flashuirea romuluj,inlocuirea romului,stergerea cacheului,bootarea in safe mode, si cateva aplicatii cum ar fi fstrim, am si dezinstalat toate aplicatiile si tot se restarteaza.Inainte de a-si da restart face freeze apoi apar niste dungi mov si verzi pe ecran pentru.o milisecunda si apoi dispar, sau uneori se stinge si face un zgomot infernal parca s-ar fi spart ceva sau ar fi fost un fluier de câini.Ce să fac?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am uitat sa spun ca uneori cand sunt intr-un joc pur si simplu iese in homescreen si pierd tot progresul(ex.Band Stars, Real Boxing) si jocul reporneste.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce retardat ezti copile eu scriam repede de pe tel ce dracu vrei? Am 14 ani si probabil am medja mai mare ca tine :p

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se corecteaza automat daca nu ai observat ca in mesajul anterior unde scrie "esti"

| NakaTaka a răspuns:

Ce medie ai la romana? Cred ca ti-a iesit media 5 cu „nou intrebare" si oameni cu „exoerienta" sau cu „totuo" sau „romuluj"