| SpykeMaSt3r a întrebat:

Am si eu o tableta Vonino Orin HD cu probleme la baterie. Deci o incarc pana la 100% si cand o scot de la incarcat incepe sa scada fara macar sa ma ating de ea, deci cu ecranul inchis, cam in maxim 40 minute se duce toata si se inchide. Daca o pun in priza si o pornesc imi arata in jur de 70-80%, ca si cum ar fi incarcata, dar daca o scot din priza, arata 5-10% deodata.
Am observat ca atunci cand umblu pe ea (poze, jocuri etc) ecranul palpeaza intr-un fel, ca si cum ar consuma continuu (zic eu).
Va rog sa ma ajutati, care va pricepeti, multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Si eu cand am avut o prastie chinezeasca, imediat ce o scoteam de la incarcat cu bateria pe full, incepea sa scada bateria pana se bloca la 78% de acolo statea cam 20 minute pe 78, dupa care scadea la 0 imediat. Era o tableta in garantie, asa ca nu m-am mai obosit sa ma duc pana la Bucuresti sa o returnez la pretul care dadusem pe ea. Asa si in cazul tau poate fi o tableta proasta, care este facuta piesa cu piesa din toate colurile Chinei, si asamblata cu sistem android. Bateria ta nu este tocmai una de calitate, si nu are puterea de a alimenta corect tableta de aceea iti palpaie display-ul. Este o tableta low cost foarte proasta, mai bine ai returna-o de unde ai cumparat-o ( asta daca nu s-a dus 1 luna de cand o ai ) si cumpara-ti o tableta originala de firme cunoscute ( Samsung, Asus, Acer ), sunt mai scumpe, dar nu sunt deloc problematice. Bft!winking