| Andreiu68 a întrebat:

am si eu Samsung galaxy s3 mini si vreau sa imi iau card de memorie dar nu stiu cati giga poate sa cireasca? Cine are telefon sau stie ce card trebuie sa iau, de cati giga?

Răspuns Câştigător
| vladv26 a răspuns:

Nu este adevarat ca poti sa ii bagi un card de oricat vrei tu, poti sa ii bagi un card de maxim 32gb, daca bagi mai mare nu o sa til citeasca sau nu o sa iti mearga, deci 32gb e maxim care poti baga

3 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns:

Buna.

Daca vrei ca viteza telefonului sa fie ca inainte eu iti recomand sa iti cumperi un card de 16 GB ( giga ).

E de ajuns iti spun eu, fiindca nu ai ce face cu atat spatiu.

Dar in fine poti baga card de la 2 GB pana la 32 GB.

Toate cele bune.

| miTzuliK93 a răspuns:

Poate citi oricati. Tu poate-ti faci probleme ca nu intra in slotul destinat cardului. Exista adaptoapre in acest sens.

Iti poti cumpara si card-uri de 16 / 32 GB; iti va functiona.

| slow0 a răspuns:

Baga-i orice card vrei ti-l va citi nu conteaza cati GB (giga) are.