| LuCiann_Ciluu_1996 a întrebat:

Am si eu un calculator Samsung cu : Windows 7 32 bit, Placa video : radeon x300/x550/x1050 de 1533 mb, Procesor : amd athlon 64 x2 dual core 4000+(2cpus), 2,1 GHz, Rami 5 Gb dar imi ia doar 3 Gb. Si imi merg jocurile sacadat ceea ce nu mi sa mai intamplat pana acuma si sunetu mi se intrerupe pe internet si jocuri. Ce pot face,

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Instaleaza Windows pe 64 Bit daca vrei sa folosesti toata memoria RAM! Windows 7 pe 32 Bit foloseste maxim 3 GB de memorie RAM! Jocurile nu merg sacadat din cauza memorie Ram in cazul tau, probabil nu ai adus driverul placii video la cea mai noua versiune. Foloseste un Driver Scaner, sa-ti actualizezi toate driverele din computer.

| LuCiann_Ciluu_1996 explică (pentru neluL):

Am luat driver max... driver scaner si le-am dat update la sunet si placa si tot asa face

| neluL a răspuns (pentru LuCiann_Ciluu_1996):

Spune mai exact cand iti sacadeaza sunetul? In browser sacadeaza, de exemplu pe youtube? Dar placa video la un videoclip HD sacadeaza? Da-mi detalii.