| PaladeCosmin a întrebat:

Salut happy am si eu un DVD de la nunta si vreau sa fac o copie si sa pun pe alt DVD pentru ca celalalt e destul de vechi : din aceasta cauza am o problema, e destul de zgariat si nu pot face o copie cu Nero ca sa pun filmuletele pe alt DVD. Am incercat sa fac cu Data DVD si cu DVD Video Files dar nu imi citeste DVD-playerul sau Home Cinema...nu stiu sigur ce aparat are cel pentru care vreau sa fac asta happy daca ar putea cineva sa imi explice in detaliu si ce program sa folosesc! Multumesc anticipat pentru orice raspuns imi puteti da happy.

3 răspunsuri:
| nutepriveste21 a răspuns:

Cauti optiunea copy dvd dar daca e deteriorat nu o sa mearga. Ai nevoie de un soft de recuperare(daca mai ai ce). Eu am folosit candva, mini tool power data recovery. A functionat dar a durat foarte mult si mai depinde si de unitatea optica.

| K0sti a răspuns:

Prea tarziu! Incearca pe o unitate optica noua si care are o rata a corectiilor buna! Un Plextor de exemplu! http://www.pcgarage.ro/dvd-writere/plextor/px-880sa/

| PaladeCosmin explică (pentru K0sti):

Ideea e ca am intrat pe dvd si am recuperat video-urile, le am in pc si acum vreau sa le pun pe dvd ca sa se vada pe home cinema sau dvd player, am incercat data, adica prin nero cum e normal dar nu citeste...asta e dilema mea...