| cosmincoco a întrebat:

Salut am si eu un interfon electra si mi-am pierdut cartela stie careva vreun cod pentru deblocare (nu are x sau #) in loc de astea 2 are o sageata in sus si una in jos? ma puteti ajuta

4 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Nu exista un cod unic. Doar administratorul il stie, avand posibilitatea sa-l si modifice, ori de cate ori doreste.
Daca ai un administrator cu care se poate comunica, il poti ruga sa-ti dea codul de acces (desi e putin probabil) sau sa-i ceri o cheie de acces activa pe care sa o multiplici (fie la sediu Electra, fie la alte persoane care au ca activitate duplicatul de chei - e mai ieftin decat la firma producatoare). Poti apela si la oricare din vecini pentru a face rost de cheie functionala spre multiplicare. Pentru oferte si preturi, cauta pe google persoane autorizate din orasul tau.

| stlucian a răspuns:

Pe interfon trebuie sa fie un numar de telefon(firma care la montat) daca nu la administratorul blocului/cartierului o sa primesti indicatiile necesare.
EU nu am pierdut cartele dar am avut nevoie de un copie/duplicat si am sunat la firma si am cumparat-o cu vreo 15-20lei(cu buletinul)
thumbs up

| SonicAndrei a răspuns:

Nu cred că există un astfel de cod. Informează proprietarul blocului, sau sună la Electra...

| Andreitheminecrafter a răspuns:

Scuze pentru un raspuns atat de tarziu, cred ca ai rezolvat intre timp.
In orice caz, daca ai interfon de asta:
https://www.linkpicture.com/view.php?img=LPic641212106c4061499391495 si are optic/cartela cu cerc si nu e modelul electra pass, stiu ca daca apesi 1, 5, 0 in acelasi timp, se deschide usa. (merge la toate interfoanele de genul daca nu sunt de tipul electra pass)