| adrianbestboy98 a întrebat:

Salut,am si eu un iph 4S(am 2 placi de baza la el) sila ambele imi face la fel(cred ca sunt blocate in ceva retea dar nu stiu cum aflu in care) am incercat cu 2 cartele si la ambele imi arata 3G si semnal(punctele alea din ultimul IOS) dar nu pot trece de ecranul de activare imi zice sim nevalid exista vreo metoda sa il activez(sa il folosesc ca ipod) sau imi trebuie neaparat gevey sim?

1 răspuns:
| AureliusTPU a răspuns:

Bună ziua!
Scoate cartela SIM
După ce scoți cartela SIM, pune-o la loc. Poate fi necesar să contactezi operatorul de telefonie:

În cazul în care cartela SIM este deteriorată sau nu încape în suport, cere operatorului o nouă cartelă SIM.
Dacă ai transferat cartela SIM de pe alt dispozitiv, întreabă operatorul de telefonie dacă respectiva cartelă funcționează cu dispozitivul tău iPhone sau iPad.
Resetează configurările de rețea.
Accesează Configurări > General > Resetați > Resetați configurări rețea. Astfel, se vor reseta inclusiv rețelele Wi-Fi și parolele pentru acestea, configurările de rețele celulare și configurările pentru VPN și APN pe care le-ai folosit înainte.
O zi bună!