| Gheorghe_Vlad_1998 a întrebat:

Cum activez și eu un iPhone 6 S ca nu îmi primește sim de România? Când bag sim în el arata ca are semnal dar după zice sim neacceptat. Cum fac sa nu îmi ceara sim ca am 3 R-SIM și după ma ocup eu de dim dar nu pot trece de activare. Vreau și eu detalii. Dau funda la primul care îmi zice

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Ești sigur ca nu e codat?

| Gheorghe_Vlad_1998 explică (pentru Bondarel99):

Cand bag sim de Romania zice "SIM incompatibil"

| Bondarel99 a răspuns (pentru Gheorghe_Vlad_1998):

Atunci e blocat intr-o rețea din alta țara. Du-te la un service, deblocarea costa între 100 și 500 lei in funcție de țara și rețeaua in care este codat.

| Gheorghe_Vlad_1998 explică:

Cand bag sim de Romania imi zice sim incompatibil