| Tode_DeejayTode_1994 a întrebat:

Salut Am si eu un PC si vr sa stiu daca suporta jocurile din zilele noastre
PROCESOR: AMD Athlon II X2 250 Dual Core, 3000 MHz socket AM3
Placa Video:Nvidia geforce 8400Gs Gddr3 512MB pe 128 Bit
Rami:6GB Kingston 1600-Frecventa
Placa De baza:Asrock N68-VS3 FX, socket AM3
DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Atrix a răspuns:

Depinde si cat esti dispus sa dai... poti sa iti iei un 630 sau 640gt(adica pretul fiind de maxim 400 de lei, iar in cazul la 630 cam 300 de lei), iar daca iti permiti mult iti poti lua un 560 gtx...o placa mai buna de 560GTX nu iti recomand deoarece vei fi tras in jos de procesor, oricum toate placile pe care ti le-am zis suparta cele mai noi jocuri bine si foarte bine.

4 răspunsuri:
| xJuliusx a răspuns:

Intra aici: http://www.systemrequirementslab.com/cyri/
Scrii numele jocului in casuta de cautare si dai sa caute. Iti va arata daca sistemul face fata jocului.

| xJuliusx a răspuns:

P.S. trebuie sa ai instalat JAVA in PC ca sa vezi rezultatul pe un grafic.

| Atrix a răspuns:

Configuratia ta seamana mult cu a mea si dupa cum am si eu o problema la fel ai si tu:te trage in jos placa video... poti sa joci majoritatea jocurilor dar nu o sa iti mearga perfect si le vei putea juca doar la cea mai mica grafica.Iti fac o lista cu niste jocuri pe care eu l-eam jucat si am sa-ti zic cat de bine mi-au mers:

Max Payne 3(17-30fps)---a mers bine
prototype 2(12-22fps)---nu chair bine dar am reusit sa-l joc pana la sfarsit
Assassin's Creed:II, Brotherhood, III(18-30fps)----au rulat bine in general insa cand se adunau mai multi inamici mergea greu.
Hitman absolution(17-30fps)---a rulat bine mai ales ca e destul de bine optimizat
Crysis 2(20-35fps)----a mers bine fara probleme
Devil May cry 5(25-35fps)---fara probleme
Si mai sunt cateva care mi-au mers, oricum toate au rulat la cea mai mica grafica, iar daca ai pretentii mai mari iti recomand sa iti iei o placa video noua(cum am de gand si eu sa imi iau la vara). Jocurile care nu au aparut in 2011-2012 ci mai devreme, mi-au rulat toate bine.
Sper ca te-am ajutat happy

P.S.:Tu ai mai multi rami si procesorul un pic mai bun fata de al meu, deci jocurile s-ar putea sa iti mearga mai bine.

| Tode_DeejayTode_1994 explică:

Recomandati-mi o placa pe PCI-E x16 sau pci

| Atrix a răspuns (pentru Tode_DeejayTode_1994):

Depinde si cat esti dispus sa dai... poti sa iti iei un 630 sau 640gt(adica pretul fiind de maxim 400 de lei, iar in cazul la 630 cam 300 de lei), iar daca iti permiti mult iti poti lua un 560 gtx...o placa mai buna de 560GTX nu iti recomand deoarece vei fi tras in jos de procesor, oricum toate placile pe care ti le-am zis suparta cele mai noi jocuri bine si foarte bine.