| anonim_4396 a întrebat:

Salut,am si eu un procesor Amd Sempron 140 single core si as vrea sa-l deblochez sa fie dual-core, ca placa de baza am un Msi Ms-7309 aceasta >= http://www.msi.com/product/mb/K9N6SGM-V---K9N6PGM-FI---K 9N6PGM-F.html astept sugestii pentru deblocare, mersi+funda

3 răspunsuri:
| dulgherunicu a răspuns:

Trebuie sacumperi unul dualcore

| Allexutsu a răspuns (pentru dulgherunicu):

Nu trebuie, procesorul Amd Sempron 140 are coreuri blocate din fabrica, si merg deblocate de ce raspunzi aiurea in nestiinta de cauza?happy