| genTlemeNNN a întrebat:

Salut am si eu un router wireles de la TP LINK si nu stiu sa ii bag parola.Am incercat sa intru pe 192.168.0.1 cu un browser dar imi spune ca pagina nu este disponibila.Am incercat cu Google Chrome cat si cu Internet explorer. Cu 192.168.0.1 am intrat pe telefon, am bagat numele si parola dar imi apare din nou si din nou sa pun nume si parola.Ma puteti ajuta?

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Scoate roter-ul din priza. pune ruter-ul iar in priza. Asteapta 5 minute. Incearca sa intrii iar(esti sigur ca e 192.168.0.1?)

| genTlemeNNN explică:

Multumesc dar am gasit cum pana la urma.Imi cer scuze de deranj

| jonnyhelp a răspuns:

192.168.1.1 scrii numele si parola. admin admin sau user user si mergewinking

| AlexOnf a răspuns:

In urma cu 2 zile mi-am setat si eu routerul de la TPLINK... in cazul meu a fost o operatiune destul de usoara, pe windows xp. Foloseste cd-ul, daca-l ai.