| ezio343 a întrebat:

am temp la placa de baza de 52-56 grade cand ma joc, iar in idle am 38-45.placa video e integrata pe placa de baza.as vrea sa stiu temp maxima pentru placa de baza si daca sunt bune temp?

Răspuns Câştigător
| trolololo a răspuns:

Sunt foarte bune temperaturile având in vedere ca e vara. Si nu îți face griji ca o sa iasă fum. In cel mai rău caz se oprește sistemul și trebuie sa îl lași sa se răcească.

Oricum sa nu treacă de 90 grade. Pana acolo e sigura treaba. Peste e deja periculos.

1 răspuns:
| Alexandru_Purtan_1988 a răspuns:

80 grade celsius in general la componentele PC-ului...
Un procesor la 90 grade celsius face figuri, mai incolo iese fum, iar restul este CanCan...