| Im7 a întrebat:

Am un Acer Aspire E1-522 si de ceva timp nu-mi mai vede nici o retea de wi-fi. Mentionez ca initial am avut Win8, s-a-ntamplat tot lucrul asta cu reteaua de wi-fi si mi-am bagat Win7. Toate bune si frumoase pana s-a intamplat acelasi lucru. stiu ca la Acer combinatia de enable/disable wi-fi e fn+f3, dar nu merge nici asta. am incercat si faza cu taskkill explorer.exe si apoi start explorer.exe dar nu a mers. Se poate sa fie placa de retea arsa, desi nu cred. De reinstalat din nou Windows-ul m-am gandit, dar poate face iar asa si.
Solutii?
PS Scuze de categorie, dar nu-mi apare tehnologie

1 răspuns:
| questsoul a răspuns:

Incearca sa reinstalezi driverul placii de retea si cel WI-FI. Poti folosi Driver Booster de aici: http://www.iobit.com/driver-booster.php
facand tethering cu tableta sau smartphone-ul.