| ursuyonel a întrebat:

Salut am un Alcatel idol mini si am instalat cu sp flesh tool un backup de la eboda si acum nu mi se mai aprinde deloc imi arata in pc ce e conectat cu comp 6 si atat si nu stiu ce pot sa-i fac cine ma poate ajuta pliz

1 răspuns:
| 1icool a răspuns:

Salut,

In principiu ti-ai raspuns singur. Nu poti restaura backup-uri intre device-uri diferite. Acele imagini de bachup contin drivere si config file-uri pentru fiecare model de device in parte.
Cel mai probabil l-ai brick-uit. Poti incerca un re-flash cu iso-ul original! Daca nu rezolvi asa trebuie sa mergi la un service GSM!

Multumesc.