| Soundwave2311 a întrebat:

Am un Asus rog de jumatate de an si am ceva probleme cu el. Nu e constantă problema. Ideea e ca uneori imi spune ca placa video nu suporta direct x11 sau alte versiuni, in condtiile in care am instalat versiunea 12. In ultima vreme imi da erori, rare, si nu pot sa ma uit la filme pe net plus ca uneori imi face ecranul negru complet si apare un patrat mic verde si nu merge pana nu ii dau restart. Care ar putea fi problema? Multumesc anticipat!
P.S am gtx 1050 ti

2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Reinstalează Windows-ul si implicit driverele (acestea de pe urmă să fie actualizate). Dacă iarăși va face probleme, atunci va trebui dus pe mâna unui specialist.

| XeNoNAG a răspuns:

Din punctul meu de vedere ar putea fi placa video/driverul placii video. Este o placa destul de noua dar daca driverul a fost "corupt" sunt sanse sa dea erori. Poti gasi driverul pe siteul Nvidia, sau daca nu merge reinstaleaza windows-ul sau consulta un specialist.