| Ana122x3 a întrebat:

Salut. Am un Asus vivobook 16 free dos care recunoaște usb-ul cu Windows dar nu bootează. Am setat prioritatea la bootare, vad usb-ul în lista de bootat dar nu se întâmplă nimic când îl selectez
Secure boot e disabled, csm nu exista în setări.

4 răspunsuri:
| VoidEternal a răspuns:

Refa stickul cu media creation tool de la Microsoft sau cu rufus și reîncarcă. Vezi daca ai boot mode uefi sau legacy, selectează uefi și vezi daca merge așa.

| flixbuster a răspuns:

Trebuie creat USB pentru UEFI. Daca folosesti tool de la Microsoft stie singur, la alte programe trebuie sa stii cum sa le setezi cand creezi USB.

| PateuPePaine a răspuns:

Schimba stick-ul USB sau portul USB, in rest nu stiu ce problema ar avea, ma mai gandesc...