| romario97 a întrebat:

Salut am un calculator cam putin performant, dati-mi si mie o idee despre ce antivirus as putea sa bag am windos xp sp 2 ce antivirus mi-ati recomanda?
funda

Răspuns Câştigător
| flyingpig a răspuns:

Eu prin formularea "putin performant" inteleg 512 ram+ procesor single core la frecventa mica. Daca e asa, mergi pe una din variantele oferite de ceilalti utilizatori.(eu personal recomand avira, cu avg si avast vei avea multe probleme de avertizari false si incompatibilitati cu anumite produse software). Daca pc-ul tau e si mai slab de 512ram, 256 atunci recomand sa mergi pe antivirusul clamwin. Nu are scanner activ si astfel vei castiga ceva rami si vei fi si protejat. Cand mergi sa mananci sau alte situatii in care lasi pc-ul pe idle, il pui sa scaneze. Mult succes!

4 răspunsuri:
| JustCosmin a răspuns:

Avira Antivirus. Mi se pare cel mai ok si nu consuma foarte multe resurse. http://www.avira.com/en/avira-free-antivirus

| lerys a răspuns:

Salut, eu iti recomand cam tot ce e free, Avg, Avira, Avast...

| ClauCS99 a răspuns:

ESET SMART Security, mie imi mere.

| Victorash123 a răspuns:

Comodo internet security merge perfect