| KenTuu a întrebat:

Salut, am un calculator cu placa de baza "hewlett-packard 0A60h", sloturile pentru rami sunt DDR 2 dar la slotul pentru placa video (* PCI Express x16 ( low profile) ) scrie "ADD2 ONLY", intrebarea mea este. acel slot suporta o placa video normala DDR 2 de 256/512/1 GB sau ii trebuie un anumit tip de placa video? cat mai repede va rog ca sa stiu sa nu dau banii degeaba

3 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Pai iti poti pune ORICE placa video pe slot PCI-e, este compatibila cu placa de baza, dar mai intai spune-mi ce cercasa ai. Daca este low profile iti incap numai placi video small factor in ea.
De ex. tot ce vezi aici plus paginile urmatoare aferente is placi video low profile : http://www.pcgarage.ro/placi-video/filtre/altele-low-profile-bracket-da/
Si nu are treaba memoria placii video cu memoria ram din pc-ul tau. Ca si idee, eu am o placa de baza ddr2 iar ca si placa video am un r7 240 1gb GDDR5 pe ea.

| EnvyU a răspuns:

M-am uitat pe net si zice ca ai un slot sdvo/add2 in care nu intra decat anumite placi video, si ai 1 slot pci express deci ar merge o placa video normala acolo. gddr nu conteaza.

| KenTuu explică:

Edit: "add 2 support only"