| cherychery a întrebat:

Salut, am un calculator cu placa de baza " Hewlett-packard 0A60h", sloturile pentru rami sunt DDR 2 dar la slotul pentru placa video scrie "ADD2 Suport Only ", (mentionez ca pc-ul meu este tower ) intrebarile mele sunt : ce placi video suport acel slot?, Si ce placa video mai-ti recomanda?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. Ai si un slot PCI-e. Uite aici: http://www.findlaptopdriver.com/hewlett-packard-0a60h-specs/
Pe acel slot merge ori ce placa dar nu-ti recomand sa depasesti DDR3 doarece viteza de transfer a placii de baza este foarte mica.

| CPAElites a răspuns:

"Si ce placa video mai-ti recomanda?"
Depinde de :
-Bugetul tau maxim
-CE SURSA AI!