| graffyandrei a întrebat:

Salut.
Am un calculator cu urmatoarele:
cpu : amd sempron 3000+ 1.8 ghz
ram : 512
placa video : ati radeon 9250 256 mb
placa de baza: K8V-X SE (Socket 754)
Merita sa-i mai pun 1gb ram
Dupa ce ii voi pune imi vor merge jocuri gen "crossfire" bine?
Deocamdata cand intru in crossfire ma baga greu in login iar cand dau "start" pe un server ma tine cam 3 minute pana ma baga...

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Eu la o configuratie asemanatoare am pus 2 gb RAM si merge "snur". Daca vrei mai ales pentru jocuri, atunci e indicat sa pui mai degraba 2 gb decit 1 gb.

| graffyandrei explică (pentru cristi202):

Eu am ddr1 maximul e 1 gb, pot pune 2 de 1gb dar cand oi avea bani.
Mi-ar ajunge 1.5 gb avand in vedere ca sistemul consuma aproximativ 300 mb fara mes jocuri si alte prostii.
Cu skype mess etc... ar urca cam la 600 mb si mi-ar ramane 900 doar pentru joc deci eu zic ca ar fi bine.
Poate iau si un procesor ceva gen 2.5 ghz sa vad.

1 răspuns: