| tucucatalin a întrebat:

Salut
Am un calculator foarte vechi care nu poate rula niciun joc mai modern gen(Mw3, Bf P4f, poate chiar as vrea si BF 3)(imi doresc un caclulator pentru gaming)
As vrea sa imi comand (de la eMAG) fiecare piesa separat.
Pana acum am achizitionat placa de baza. Urmeaza procesorul,memoriile, hardiskul, carcasa, si in final placile video.
Aveti aici linkul cu wishlistul meu http://www.emag.ro/wishlist/1401374756
As vrea sa stiu:
-Daca toate piesele astea ar face un calculator bun pentru gaming(Vreau sa ruleze Bf 3)(daca nu dati-mi voi exemplu de altele)
-Ce placa video din cele 3 sa imi aleg.
Cel mai bun raspuns primeste fundita si multumirile mele.

Răspuns Câştigător
| eutunoilafilm a răspuns:

Placa video Gigabyte nVidia GeForce GT440, 2048MB, GDDR3, 128bit, DVI, HDMI, PCI-E.
Tio iei peasta si iti merge 100% si battlefield 3 si modern warfare 3.
Vezi daca vrei neaparat sa joci bf3 trebuie sa-ti pui windows 7 sa vista ca pe XP nu merge.(m-am documentat ca si eu am vrut sa joc).
Mw3 merge 100% pe o placa de aia dar vezi sa ai maca 2gb ram si un procesor I3 de 2, 4 Ghz.
Bafta!

1 răspuns:
| Iliutz a răspuns:

1 Dc vrei sa cumperi jocul battlefield 3 il poti lua de pe net.(http://kat.ph/battlefield-3-reloaded-t5928698.html)
2 placa de baza daca o iai cu doua sloturi de memorie pe viitor o sati trebuiasca mai multa memorie ram si n-o sa ai unde s-o pui.
3 Placa video (ia-ti mai bine un power color hd 6790).Gts ar fi mai buna dar daca esti dispus sa dai 600 de roni pe placa aia mai bine ia-o pe caretiam zis eu.
Restul componentelor sunt ok.