| anonim_4396 a întrebat:

Salut,am un client la care are o problema pe partea de conectivitate.
El are un monitor cu iesire VGA, si m-a pus sa-i comand o placa video GTX 1060, acestea au doar HDMI si DISPLAY port sau DVI D- (nu incurcati cu DVI I-ala comun si ieftin).

Eu i-am comandat un adaptor
dinasta, exact asa ca in poza

https://s5emagst.akamaized.net/......a_full.jpg

Faza e ca eu nu stiam ca acest client are monitor vga,aici a fost greseala mea, iar omul a platit deja placa video si doreste neaparat aceasta placa.

Va rog doar raspunsuri competente! Postacii aiurea sa se abtina, nu cred mincinosii care mint in raspunsurile lor sperand sa i-a funda raspunsuri de genu "sigur merge am si eu" sau chestii din astea de copilasi. Se poate verifica profilul si se vede cine minte sau nu tongue.

Multumesc anticipat!

12 răspunsuri:
| anonim_4396 explică (pentru CPAElites):

Ai asa ceva?

merge? l-ai incercat?

| CPAElites a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu am...
Uita-te aici :
http://bit.ly/2fvIoMp

| anonim_4396 explică (pentru CPAElites):

Da,nu cablu simplu happy adaptor, cum ai postat si tu ala de la altex

dar eu speram ca va raspunde cineva care foloseste asa ceva sad

| TrăieşteClipa a răspuns:

Si intrebarea care este?

| anonim_4396 explică (pentru TrăieşteClipa):

Daca merge acel tip de adaptor, evident big grin

| TrăieşteClipa a răspuns:

Ai aici ar fi unul dvi d to vga
https://conectica.ro/......ndy-l38189
Linkurile tale nu functioneaza.Ar trebui sa fii in stare macar sa pui un link ok.

| anonim_4396 explică (pentru TrăieşteClipa):

Putina atentie ...ala e DVI I...placile video si noul standard sunt DVI D

da am scris si in intrebare man....citeste cu atentie ce *** am revenit iar pe site-ul asta panarama

| TrăieşteClipa a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stii sa-ti alegi un simplu adaptor video.
i inseamna integrated (digital +analog )iar ala asa-zis modern al tau d nu mai transmite semnalul analogic adica cel compatibil cu vga.
Bafta!

| george9510 a răspuns:

Nu merge link-ul dar eu recomand sa nu te incurci cu adaptoare ci sa il sfatuiesti sa isi ia un monitor mai serios pentru ca degeaba are aceasta placa pe monitoare din 1950

| anonim_4396 explică (pentru george9510):

Http://altex.ro/adaptor-hdmi-vga-audio-hama-54569

e la buget....crede-ma ne-am gandit si noi, dar uita te si tu ca un monitor hdmi sau dvi e foarte scump si e o cheltuiala in plus de care nu are nevoie. :)