| Adelin44iy a întrebat:

Salut,am un cont de Instagram ce a fost Dezactivat/Banat acum 30 de zile fiindca am incalcat regulile ca am trimis un videoclip, Imi poate spune cineva ce pot face sau cat trebuie sa astept pentru a il lua inapoi fiindca deja au trecut 30 de zile

1 răspuns:
| MadalinMirelMacovei a răspuns:

Există câteva lucruri pe care le puteți face pentru a încerca să vă recuperați contul:

Consultați politicile de utilizare ale Instagram: asigurați-vă că înțelegeți regulile și liniile directoare ale Instagram pentru a evita să faceți aceeași greșeală în viitor.

Solicitați o revizuire a contului: puteți trimite o solicitare pentru ca Instagram să vă examineze contul și să luați în considerare reactivarea acestuia.

Creați un cont nou: dacă nu vă puteți recupera contul, puteți crea un cont nou cu un alt nume de utilizator. Asigurați-vă că urmați regulile Instagram pentru a preveni dezactivarea sau interzicerea acestui cont.

Este important de menționat că Instagram nu garantează reactivarea unui cont interzis, iar decizia finală este a lor. Vă recomand să urmați recomandările Instagram și să așteptați timpul de ban pentru a vedea dacă vă reactivează contul.