| Robu_Cosmin_1992 a întrebat:

Am un DVD de 8.5 GB Dual-Layer si as vrea sa ii dau "erase" pentru ca l-am stricat pe un joc. Stiti vreun program care poate face acest lucru?

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Ia vezi ce scrie pe dvd!
Daca scrie DVD-R sau DVD+R atunci adio, l nu mai ai ce sa stergi.

| dannyel86 a răspuns:

Un dvd reinscriptionat de mai multe ori nu mai are aceeasi calitate ca unul inscriptionat o singura data. Sfatul meu e sa cumperi un dvd nou, caci e mai sigur.

| Criterion a răspuns:

Daca nu este reinscriptibil, nu poti sa-l stergi.Pentru a putea sa-l stergi, trebuie ca pe el sa apara inscriptia DVD+RW DL sau DVD-RW DL.
Pentru stergere poti folosi http://active-dvd-eraser.software.informer.com/;
http://softwaresolution.informer.com/Free-DVD-Eraser/
Succes!

| oioneko a răspuns:

Daca este reutilizabil poti sterge cu orice soft de scriere aproape, recomand ashampoo 6 free, dar in acelasi timp iti recomand sa iei alt DVD

| Mariuss29 a răspuns:

Salut.daca dvd-ul e rebutabil(se poate sterge) poti sa ii dai erase cu un program nero.