| anonim_4396 a întrebat:

Salut am un film avi de 1h si ocupa 13GB, cum as putea sa il comprim ca sa il pot pune pe un dvd fara sa se piarda prea mult din calitate si sa mearga pe dvd player?

Răspuns Câştigător
| Baton a răspuns:

Cauta pe net un program care converteste avi in alte formate
inainte sa il convertesti in alt format uite-te la dvd-ul in care vrei sa il pui sa mearga.de obicei scrie pe dvd ce formate suporta.
eu iti recomand Advanced X Video Converter (AOA video converter) eu il folosesc si e bun.

1 răspuns:
| Narcis2007 a răspuns:

Ia-ti bluy ray si nu mai trebuie sa faci conversie, sau descarca filme dvd-ro