| KGames a întrebat:

Salut, am un hard sata, fara el pc ruleaza bine, dar cand il conectez ramane blocat la pornire, cu sigla placii de baza afisata pe ecran...Stie cineva vreo solutie?

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Aruncal.Si cum adica ai un dard si PC-ul ruleaza bine fara el? Pai daca nu ai hard nu poti rula absolut nimic.Inseamna ca ai un PC care nu are nici o problema si pe linga mai ai si un hard cred eu care l-ai facut cumva extern, si cind il conectezi la calculator se blocheaza asa este? Daca asa e atunci cum am zis aruncal.Si explica mai bine ce vrei sa intrebi.Eu asta am dedus din ce tu ai intrebat ca hardul ala l-ai facut extern si calculatorul merge n-are nici o problema.Deci hardul ala are ceva defect.Si nu se merita sa iti mai pierzi vremea cu el.Sa il duci la reparat nici nu stiu de gasesti pe acolo pe careva sa faca asta si nici nu se merita. Daca erai pe linga mine ti dadeam eu un hard daca aveai nevoie.

| georgedanielc a răspuns:

Instaleaza windows