| AleexTPU a întrebat:

Am un home cinema mai vechi si suporta doar rca-uri si scart. L.am conectat la smart tv dar imi merge doar sunetul redat de cablu( televiziune), pe Youtube ul smart. ului nu se aude nimic. Stie cineva cum pot sa.l fac sa se auda?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Cauta la setarile de sunet a TV-ului, pentru iesirea de sunet (internet).
Ori volumul este pus pe "mut", ori este dat incet.

In ajutorul (help) incorporat poti gasi descrierea tuturor setarilor.
Daca ai facut totul in conformitate cu setarile indicate in ajutor, atunci scrie producatorului un e-mail (adresa o gasesti pe site-ul lpr, la sectiunea "Contact", ei iti vor explica ce-i de facut.