| razviiii a întrebat:

Am un Huawei y530 si cand il pornesc, apare logo-ul Huawei, dupa logo-ul andorid si nu mai face nimic, iar cand vreau sa ii fac update dupa "format /cache" se opreste si spune ca instalarea nu a reusit. Vreo idee?

1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Da, e stricat, mergi cu el la un centru reparatii telefoane resoftări, asa scrie de obicei pe geamul celor care se ocupă de asa ceva, si il face pe loc, eu cred ca trebuie resoftat, asta in cel m ai fericit caz, daca trebuie schimat touchscreenul asta deja este o altă poveste pe care o vei afla de la ei. Vezi ca reparatiile pornesc de la 80 lei in sus. Baftă.