| utilizator6969 a întrebat:

Salut, am un I5 9400F si GTX 1660, ce DirectX este cel mai bun pentru mine?

Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

Huh? Ce intrebare e asta? Ne-am intors in timp in 1999-2000? Ai placa video cu suport hardware pentru DX 12, ce vrei, sa rulezi in DX 7? big grin Bine, in unele jocuri e posibil sa faci treaba si cu Vulkan...winking

4 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Ultimul.
Oricum fiecare joc o să încerce să descarce versiunea de dx de care are nevoie, nu e necesar să îți bați capul cu astea.

| Illuminati2016 a răspuns:

12, fiind ultima

| Pandele2k20 a răspuns: