| gabitzu11 a întrebat:

Am un iPhone 3GS si odata am apasat cam tare butonul central. Si acum trebuie sa apas mai tare ca sa mearga. Ce ar trebui sa fac sa isi recapete sensibilitatea. Am incercat si sa il recalibrez dar degeaba. Va rog mult. Dau funda si vot cui ma ajuta

6 răspunsuri:
| Slavian a răspuns:

Salut,
Eu zic ca trebuie sa te duci la un service, poate este murdar inauntru sau contactul este dereglat.
Mult noroc!

| BANN3R a răspuns:

Ai apasat cam tare, butonul are o chestie de cauciuc care face contactul, posibil sa fi slabit cauciucul respectiv, du-te la service cu el, sau obisnuieste-te cu el daca nu ai garantie.

| xDoMo a răspuns:

Si mie mi so intamplat asa ceva dar la un iphone 4s si i so remediat singur problema... cam 3 saptamana la mine si gata

| gabitzu11 explică (pentru xDoMo):

Il am asa de 2 luni

| xDoMo a răspuns:

...daca imi ai garantie dul la garantie daca nu ......vei suporta costurile.

| Yuly25 a răspuns:

Salut.trebuie sa intri in setari la control sau ceva de genu si ii schimbi acolo setarea. Funda?