| utilizator3 a întrebat:

Salut, am un iPhone 4 32gb si vreau sa cumpar un display, am gasit la vreo 400 lei si la vreo 200 lei. Cele la 200 lei nu sunt originale si vreau sa va intreb pe voi cei care va pricepeti mai bine se merita sa iau la 200 lei? sunt diferente? sau cel mai bine ar fi sa iau unul original la 400 lei?

Răspuns Câştigător
| Fabrizio a răspuns:

Salut eu ma pricep la telefoane mobile este jobul meu. Sfatul meu este sal il cumperi pe cel mai 400 lei deoarece ii mareste durata de viata a Iphone'ului.Pe cand cel la 200 care sigur e made in China te tine cam 5-8luni si apropo dupa un timp de umblat pe el incepe ca iti ramana culori pe display etc.[am eu si Iphone si stiu]. Deci nu te lacomi pentru 200lei cumparal pe cel de 400 lei pentru nu iti va face nicio problema.Bafta sper ca te'am ajutat.

5 răspunsuri:
| a22team a răspuns:

Parerea mea este sa iti cumperi cel original la 400lei. Pentru ca tine cont ala care este ( chinezarie ) te tine 1 an... hai maxim 2, dupa care apar probleme. Cel original este ( mama lui ). Repet, parerea mea este sa iti ei cel original.

| Sparckling a răspuns:

Cel original are o calitate mai mare, pe cand replica nu poate avea siguranta ca iti va rezista un timp indelungat. Spre exemplu :o prietena de-a mea a primit de paste un iPhone4 replica.Nu stiam nici eu ca este replica pana nu mi-a zis chiar ea.Cat a rezistat? 2saptamani din cauza ca nu era asa de performant ca originalul.Nu puteai suna, primi telefoane, scrie mesaje sau intra pe net.Ma rog aici e vorba despre un display, asa ca trec la subiect:mai bine dai acum 400 de lei si ai siguranta ca iti va rezista, decat sa dai 200 de lei si sa ti se strice peste o luna. Sper ca te-am ajutat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa frate ioa la 400
ca am laut eu la 180 neoriginal si in 2 zile am scos 450 sa iau unu original laughing

deci din pateala mea
cumpara unu original

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel original pentru ca probabil e din sticla fata de celalalt.

| spyke321 a răspuns:

Parerea mea. Ar fi bine sa iti iei originalul.