| Basy_Home_1975 a întrebat:

Salut, am un laptop abia cumpărat, verificat toate piesele sunt ok, este curățat și nu stiu de ce se inchide. Ma joc pe el 20 min și se inchide brusc.

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Laptopurile nu sunt pentru jocuri, cu execptia cazului in care sunt special configurate pentru acestea.
Depinde si ce joc rulezi pe laptop. Daca e o aplicatie care solicita foarte mult sistemul si nu ai racire corespunzatoare, laptopul se incinge si, pentru a nu se arde componentele, Windows-ul se inchide automat.
Il suprasoliciti si de aceea reactioneaza asa.