| BogdanDeva a întrebat:

Am un laptop Acer Aspire 5740G. Aseara a functionat normal. Azi dimineata cand l-am pornit tastatura nu mai functiona. Am verificat fiecare tasta, si din toate functioneaza doar 4 taste (Q, T, U si J) in rest nici un semn.
Ce ar putea avea si cat ar costa "afacerea"?

Multumesc.

Răspuns Câştigător
| FulgulAlintat a răspuns:

Salut, pai in cazul asta asteapta poate isi revine daca nu, du-te la firma de la care ai luat laptopul sa til inlocuieasca sau macar sa-l rezolve.
Iar afacerea ar costa intre 7 si 20 de milioane depinde unde te duci si cat de mare e problema. Sper ca te-am ajutat.

6 răspunsuri:
| Razvanp69 a răspuns:

"afacerea" a fost ca ai investit degeaba banii in Acer. E un laptop foarte prost. Trebuia de la inceput sa te interesezi de unul bun Dell, Asus, Lenovo(fostul IBM).

| BogdanDeva explică:

Il am de ceva vreme si nu pot spune ca nu-s multumit de el. (scriu cu mouse-ul happy ). Dar acum nu stiu din ce l-a apucat. Nu l-am lovit sau alte cele. Aseara l-am folosit pana pe la 12:30, si azi dimineata la 8 am descoperit anomalia. Ideea e sa-mi spuna cineva daca e tastatura sau altceva mai grav. O sa incerc sa contactez un service in zilele urmatoare. Stima.

| DeyCj a răspuns (pentru BogdanDeva):

Ei Wingozu ăsta 7 contrafăcut.....Resoftează-l cu un Windows original(greșit folclorizat că și licențiat, ceea ce la Windows 7 nici nu e cazul ca îl poți folosi în trial de la 120 de zile până la un an(oricum după 6 luni crapă ca așa îi creat să se distrugă numa să scoată banii de cei ce îl folosesc) legal 100% si nici de serial nu ai nevoie doar să îl activezi în trial cu rearm) și totul va funcționa.Succes

| BogdanDeva explică (pentru DeyCj):

Sper sa ai dreptate. Win7 trial am acum, instalat de vreo 9-10 luni. Stima.

| BogdanDeva explică:

Nu-i de la windows. probabil e de la tastatura. Treaba e sa scap dor cu atat (150 de lei). sa nu fie ceva de dupa...

| Legolas10 a răspuns:

Cred ca ai dat ceva pe el, s-a umplut de praf, ori a dat cu pumnu in el si ai stricat circuitele. Afacere cred ca ar costa mult nu e ca un PC unde iti iei una noua.