| elias12 a întrebat:

Am un laptop Acer și acum 30 min am vărsat apa pe el. (Cred ca a făcut scurt circuit.ecranul nu mai pornește.rămâne negru) Oare dacă merg cu el de unde le.am cumpărat îl mai repara?(eu nu am sa le spun faza cu apa=)

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca se poate il vor repara dar pe cheltuiala ta, chiar daca mai este in perioada de garantie. Isi vor da usor seama ca tu esti de vina pentru defectiune si garantia nu acopera asemenea situatii.

1 răspuns:
| Jhonny22 a răspuns:

Pai apa intrata la display, se poate vedea oricum, ramane vizibil, sfatul meu e, daca garantia nu ti-l repara, adica iti zic sigur ca nu til repara, desfal tu repede, ia un feon, desfal, si usuca conectiunea intre placa d baza si display